Menu Zamknij

Zdjęcia Google otrzymują odświeżony wygląd Material Design

Google rozpoczęło aktualizowanie wyglądu aplikacji Zdjęcia Google. Apka otrzymuje nowy wygląd menu nawigacji, w tym obszar służący do zmiany konta staje się bardziej kompaktowy.

Update został wypuszczony w ubiegły weekend. Na pierwszy rzut oka niewiele się zmienia, jednak po chwili można się zorientować, że sporo uległo zmianie.

Po pierwsze, Google pozbyło się dużego obszaru przełączania konta ze zdjęciem okładkowym. Coś co powstało w związku z uruchomieniem usługi Google+. Teraz kiedy portal społecznościowy od Googla zginął śmiercią naturalną (powiedzmy), Google postanowiło oderwać się od tych rozwiązań i wprowadza prostsze, moim zdaniem czytelniejsze, opcje.

Teraz kiedy otworzysz menu nawigacji, zobaczysz wąski pasek u góry ekranu, na którym będzie Twoja nazwa, adres e-mail i opcja przełączenia na inne konto.

Kliknięcie małej strzałki obok adresu e-mail pozwoli na szybkie przełączenie konta.

Nowy wygląd aplikacji Zdjęcia Google (09-04-2019)

Po drugie, programiści Google przeorganizowali menu w aplikacji. Opcje i ikonki są mniejsze niż poprzednio i pozbyto się linii rozdzielających. Lista została posortowana w nowy sposób i tak na przykład, ustawienia są zaraz poniżej opcji do zwolnienia miejsca na urządzeniu z Androidem lub iOS.

Dodatkowo w sekcji Aplikacje Google pojawiła się możliwość pobrania apki Photo Scan służącej do „skanowania” wywołanych zdjęć.

Jak zawsze – aktualizacja będzie docierać do Waszych urządzeń stopniowo. Więc warto uzbroić się w cierpliwość 😉

Mogą Cię też zainteresować:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments