Menu Zamknij

Rejestracja konta w Gmail, usłudze poczty od Google

Email to podstawa!W dzisiejszych czasach posiadanie adresu e-mail to podstawa. W gąszczu usług oferowanych przez różne portale, jedna wyróżnia się w szczególności: Gmail. Darmowy, szybki, intuicyjny oraz z ogromem funkcjonalności – to wszystko sprawia, że z rozwiązania Google korzystają użytkownicy indywidualni, jak i biznesowi (pakiet G Suite). Dzisiaj zobaczysz jak szybko zarejestrować się w usłudze Gmail, czyli prawdopodobnie najlepszej poczcie e-mail w sieci.

Rejestracja w usłudze Gmail

1. W przeglądarce przejdź pod adres gmail.com
2. Jeżeli masz już konto Google – wystarczy, że w tym miejscu się po prostu zalogujesz
3. Jeżeli chcesz jednak korzystasz z usług Google pierwszy raz, musisz się zarejestrować. W oknie wybierz „Utwórz konto

3. W kolejnym oknie podaj swoje imię, nazwisko, wybraną nazwę użytkownika (to będzie Twój adres e-mail, na który inni będą wysyłali wiadomości – wybierz mądrze) oraz dwa razy wpisz hasło, którym będziesz się logować.

4. W następnym kroku możesz wypełnić dane opcjonalne takie jak numer telefonu i pomocniczy adres e-mail. Nie jest to wymagane, jednak rekomenduję podanie numeru telefonu – będzie on pomocny w sytuacji, w której z jakichś względów utracisz dostęp do konta i zajdzie potrzeba jego odzyskania. Oprócz tego wpisz swoją datę urodzenia i płeć.

5. Jeżeli w poprzednim kroku był wpisany numer telefonu, Google poprosi o jego weryfikację. Warto to od razu zrobić i dzięki temu upewnić się, że wszystko się zgadza.

6. Po weryfikacji numeru, pozostaną Ci jedynie dwa ostatnie kroki. Zaakceptowanie warunków i polityki prywatności, oraz potwierdzenie, że Google może korzystać z podanych informacji np. do personalizacji reklam. Wszystkie szczegóły dot. prywatności można później zmienić w ustawieniach konta Google.

7. Po potwierdzeniu zgód, Twoje nowe konto Gmail będzie gotowe do działania.

Udanego mailowania! ?

Mogą Cię też zainteresować:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments