Menu Zamknij

Rejestracja w aplikacji Messenger bez konta na Facebooku (2019/2020)

AKTUALIZACJA 21.11.2019 – Sposób poniżej działa! Możemy korzystać z Messengera, bez potrzeby tworzenia konta na FB. Zapraszam do lektury zaktualizowanego wpisu 🙂


Messenger od Facebooka, jest jedną z najbardziej popularnych aplikacji służących do komunikowania się ze znajomymi. Za jego pomocą możemy przesyłać wiadomości tekstowe, zdjęcia, filmiki, gify. Oprócz tego aplikacja umożliwia prowadzenie tajnych (szyfrowanych) konwersacji. Jakiś czas temu opisałem jak zacząć korzystać z Facebooka (tutaj), a dzisiaj pokażę jak rozpocząć przygodę z Messengerem 👍

Pobieranie aplikacji Messenger bez Facebooka

Aplikację dla telefonów komórkowych można pobrać ze sklepu Google Play dla urządzeń z systemem Android i ze sklepu AppStore dla telefonów iPhone.

Rejestracja w Messenger bez konta na Facebooku – 2019/2020

Jeżeli masz konto na Facebooku rejestracja nie jest wymagana. Wystarczy, że zalogujesz się tak jak zawsze logujesz się do Facebooka. Poniżej pokazuję jak zacząć korzystać z Messengera bez konta na Facebooku. Proces na telefonie Android i iOS jest bardzo podobny, dlatego posłużę się tylko przykładem pierwszego z dwóch systemów.

1. Po zainstalowaniu aplikacji i jej uruchomieniu, należy zaakceptować regulamin, i zasady ochrony prywatności.

2. Klikamy zielony przycisk „Utwórz nowe konto”

Messenger_ekran1

3. Pojawi się monit o dostęp do Twojego numeru telefonu. Możesz pozwolić aplikacji na jego automatyczne zaczytanie lub wpisać go ręcznie. Klikamy „dalej”

Messenger_ekran2

4. Wpisujemy swoje imię i nazwisko. Klikamy „dalej”.

Messenger_ekran3

4. Ponownie zostaniemy poproszeni o akceptację regulaminu i utworzenie konta w Messenger bez tworzenia profilu na Facebooku.

Messenger_ekran4

4. Następnie aplikacja informuje nas, że odczytuje SMS’a z kodem weryfikacyjnym, co sprawi, że kod zostanie automatycznie zaakceptowany. Jeżeli to się nie uda – będziemy musieli wpisać kod ręcznie.

Messenger_ekran5

UWAGA! Ten krok występuje jedynie na Androidzie. Na telefonie z jabłkiem taka opcja się nie pojawi i kod trzeba będzie na 100% przepisać ręcznie z sms’a 😏

5. Po potwierdzeniu kodu z SMS’a pozostanie nam przejście przez kolejne ekrany z pytaniami o dostęp do kontaktów czy obsługę wiadomości SMS w aplikacji.

8. Gotowe – masz założone i aktywne konto w aplikacji Messenger bez konta na FB 😃

Na koniec umieszczam „ciekawostki” dla szukających:

Jak usunąć konto Messenger założone przez numer telefonu?

Nie ma bezpośredniej możliwości, jednak można to zrobić pośrednio. Żeby usunąć konto Messenger trzeba:

  1. Zalogować się na Facebooku korzystając z numeru telefonu, na który zostało założone konto Messenger (konta się połączą)
  2. Kompletnie usunąć konto Facebook (wtedy też usunie się konto Messenger).

Jak zmienić dźwięk powiadomienia w Messenger na iPhone?

Nie da się 😟

Jak włączyć dymki czatu w Messenger na iPhone?

Nie da się 😟

  • 13
    Udostępnienia

Mogą Cię też zainteresować:

12
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
10 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RomekMIKEsomeBartekWiol Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartek
Gość
Bartek

Co zrobić gdy nie wyświetla się okienko mam/nie mam konta na facebooku, tylko pokazuje stronę logowania, na której po naciśnięciu na utwórz konto przesyła nas na stronę facebooka? Co prawda napisane jest że nie utworzy konta na fejsie, ale rejestracja jest typowo na fejsa

Wiol
Gość
Wiol

Moje konta się nie połączyły i jestem bardzo zawiedziona bo szkoda mi zdjęć.