Menu Zamknij

Rejestracja w aplikacji Messenger bez konta na Facebooku (Messenger bez FB w 2019)

Ostatnia aktualizacja wpisu:

Wpis został zaktualizowany o najnowsze informacje od FB. Więcej dowiesz się na dole artykułu.


Messenger od Facebooka, jest jedną z najbardziej popularnych aplikacji służących do komunikowania się ze znajomymi. Za jego pomocą możemy przesyłać wiadomości tekstowe, zdjęcia, filmiki, gify. Oprócz tego aplikacja umożliwia prowadzenie tajnych (szyfrowanych) konwersacji. Jakiś czas temu opisałem jak zacząć korzystać z Facebooka (tutaj), a dzisiaj pokażę jak rozpocząć przygodę z Messengerem ?

Pobieranie aplikacji Messenger bez Facebooka

Aplikację dla telefonów komórkowych można pobrać ze sklepu Google Play dla urządzeń z systemem Android i ze sklepu AppStore dla telefonów iPhone.

Rejestracja w Messenger bez konta na Facebooku – 2019/2020

Jeżeli masz konto na Facebooku rejestracja nie jest wymagana. Wystarczy, że zalogujesz się tak jak zawsze logujesz się do Facebooka. Poniżej pokazuję jak zacząć korzystać z Messengera bez konta na Facebooku. Proces na telefonie Android i iOS jest bardzo podobny, dlatego posłużę się tylko przykładem pierwszego z dwóch systemów.

1. Po zainstalowaniu aplikacji i jej uruchomieniu, należy zaakceptować regulamin, i zasady ochrony prywatności.

2. Klikamy zielony przycisk „Utwórz nowe konto”

Messenger_ekran1

3. Pojawi się monit o dostęp do Twojego numeru telefonu. Możesz pozwolić aplikacji na jego automatyczne zaczytanie lub wpisać go ręcznie. Klikamy „dalej”

Messenger_ekran2

4. Wpisujemy swoje imię i nazwisko. Klikamy „dalej”.

Messenger_ekran3

4. Ponownie zostaniemy poproszeni o akceptację regulaminu i utworzenie konta w Messenger bez tworzenia profilu na Facebooku.

Messenger_ekran4

4. Następnie aplikacja informuje nas, że odczytuje SMS’a z kodem weryfikacyjnym, co sprawi, że kod zostanie automatycznie zaakceptowany. Jeżeli to się nie uda – będziemy musieli wpisać kod ręcznie.

Messenger_ekran5

UWAGA! Ten krok występuje jedynie na Androidzie. Na telefonie z jabłkiem taka opcja się nie pojawi i kod trzeba będzie na 100% przepisać ręcznie z sms’a ?

5. Po potwierdzeniu kodu z SMS’a pozostanie nam przejście przez kolejne ekrany z pytaniami o dostęp do kontaktów czy obsługę wiadomości SMS w aplikacji.

8. Gotowe – masz założone i aktywne konto w aplikacji Messenger bez konta na FB ?

Na koniec umieszczam „ciekawostki” dla szukających:

Jak usunąć konto Messenger założone przez numer telefonu?

Nie ma bezpośredniej możliwości, jednak można to zrobić pośrednio. Żeby usunąć konto Messenger trzeba:

  1. Zalogować się na Facebooku korzystając z numeru telefonu, na który zostało założone konto Messenger (konta się połączą)
  2. Kompletnie usunąć konto Facebook (wtedy też usunie się konto Messenger).

Jak zmienić dźwięk powiadomienia w Messenger na iPhone?

Nie da się ?

Jak włączyć dymki czatu w Messenger na iPhone?

Nie da się ?

Aktualizacja 30.12.2019: Przedstawiciel Facebooka oficjalnie potwierdził, że możliwość założenia konta Messenger bez profilu FB, została całkowicie wyłączona. Nie można założyć już konta w komunikatorze na sam numer telefonu. Więcej informacji znajdziesz w anglojęzycznym źródle tych informacji: https://venturebeat.com/2019/12/26/facebook-messenger-account-sign-up/


Mogą Cię też zainteresować:

Subscribe
Powiadom o
guest
39 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
2 lutego 2020 21:58

Witam, czy rodzic może założyć konto na FB dla swojego dziecka mieć nad nim kontrolę i udostępnić messengera dziecku na telefon? Coś na wzór kontroli Family Link od Google?

Paweł
Paweł
Reply to  Paweł
2 lutego 2020 22:04

Jeszcze raz ja, czytałem o Messenger Kids i nie mogę go odszukać w sklepie google play ? Czy ktoś wie jak go ściągnąć i czy faktycznie działa?

MIKEsome
MIKEsome
Reply to  Paweł
3 lutego 2020 11:20

Link do Messenger Kids: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.talk&hl=pl
Aczkolwiek w sklepie Play go nie da rady pobrać w Polsce

Ew. można spróbować zainstalować z APK mirror: https://www.apkmirror.com/apk/facebook-2/facebook-messenger-kids/
Jednak tam nie ma najnowszej wersji

Patrycja
Patrycja
22 stycznia 2020 23:36

Witam od miesiąca staram się założyć messenger bez Facebooka i bez skutku.. jak zakładam konto to jest jeszcze jedna dziewczyna z takim samym imieniem i nazwiskiem jak ja.. i wyskakuje mi czy to moje konto (czyli tej dziewczyny) klikam ze nie i dalej wyskakuje mi ze tworzenie konta nie powiodło się.. i tak cały czas jest.,

Aneta
Aneta
12 grudnia 2019 19:41

Witam, Napisałeś, że wpis jest zaktualizowany, nie mogę się tego doszukać:) Przed chwilą pobrałam messangera po raz kolejny i nic się nie zmieniło. Nadal trzeba się rejestrować na fb.

Aneta
Aneta
Reply to  MIKEsome
30 grudnia 2019 21:29

Dziękuję za informację, też wczoraj o tym przeczytałam. Daruję sobie Messangera w takim razie.

Iza
Iza
9 grudnia 2019 21:37

Hej mam dokladnie jak Aneta nie ma opcji zalozenia konta bez fb tzn po kliknieciu utworz nowe konto przekierowuje na fb. Po zainstalowaniu messengera nie pojawia sie powitanie i mozliwosc wyboru z fb czy bez pobieram aplikacje na samsunga s9

Aneta
Aneta
8 grudnia 2019 21:50

Witam, Niestety u mnie nie ma opcji – nie mam konta na facebooku. Juz kilka razy pobierałam i odinstalowywałam Messangera – za każdym razem to samo. Od razu przenosi mnie na stronę Facebooka – Jak się nazywasz? imię i nazwisko itp.

Małgorzata
Małgorzata
Reply to  MIKEsome
9 grudnia 2019 14:21

Witam! Mam ten sam problem. .. Nie ważne czy jest to zwykły messenger czy Messenger Lite, w obu przypadkach przekierowuje mnie do rejestracji konta na fb

Małgorzata
Małgorzata
Reply to  MIKEsome
9 grudnia 2019 14:39

Dokładnie tak. Wykonując wszystkie kroki, tworzy konto na fb, a nie tylko na messenger. Próbowałam już kilka razy i dalej to samo…

Małgorzata
Małgorzata
Reply to  MIKEsome
9 grudnia 2019 14:56

Samsung galaxy tab4, android

Aneta
Aneta
Reply to  MIKEsome
9 grudnia 2019 16:51

Zwykła wersja, w sklepie Google wyświetla się jako pierwszy.

Aneta
Aneta
Reply to  MIKEsome
9 grudnia 2019 17:04

Telefon z androidem, próbowałam ostatni raz wczoraj.

Kamila
Kamila
27 listopada 2019 11:28

Cześć! Przez długi czas miałam zainstalowanego Messengera bez konta na Facebooku. Później postanowiłam założyć konto na Facebooku. W tym momencie mam tylko jedno konto na Messengerze. Czy to znaczy że tamto wcześniejsze (kiedy nie miałam jeszcze Facebooka) połączyło się tworząc nowe? Czy mogę jakoś odzyskać tamto bez Facebooka?

Bartek
Bartek
17 listopada 2019 17:52

Co zrobić gdy nie wyświetla się okienko mam/nie mam konta na facebooku, tylko pokazuje stronę logowania, na której po naciśnięciu na utwórz konto przesyła nas na stronę facebooka? Co prawda napisane jest że nie utworzy konta na fejsie, ale rejestracja jest typowo na fejsa

Bartek
Bartek
Reply to  MIKEsome
18 listopada 2019 09:40

Wczoraj spróbowałam i niestety utworzyło konto na Facebooku, które udało się szybko usunąć, ale mimo wszystko konto zostało utworzone, co prawda na pierwszym okienku aplikacji- które wygląda jak okienko logowania na messengera, a nie zapytanie czy chcemy założyć messengera bez fejsa czy z, jak mówiłem wcześniej, że nie spowoduje to założenia konta na facebooku, ale to niestety nie prawda…

Bartek
Bartek
Reply to  MIKEsome
18 listopada 2019 09:42

Aha i jeszcze żeby było ciekawiej z kontem na facebooku i włączoną synchronizacją kontaktów i tak nie mogłem dojść do listy kontaktów na messengerze

Bartek
Bartek
Reply to  MIKEsome
19 listopada 2019 09:26

Messenger lite

Bartek
Bartek
Reply to  Bartek
19 listopada 2019 09:27

Co nie zmienia faktu, że była błędna informacja o tym że nie utworzy konta na facebooku

Romek
Romek
Reply to  MIKEsome
19 listopada 2019 22:02

Ciekawe gdzie to testowałeś? Pralka? Toster? Poradnik jest nie aktualny! Zwykły Messenger i to samo co u Bartka.

Romek
Romek
Reply to  MIKEsome
24 listopada 2019 19:05

Zwracam honor i przepraszam za zbędną uszczypliwość 😉 Po Twojej odpowiedzi postanowiłem jeszcze raz sprawdzić i tym razem jest OK. Nie wiem dlaczego wcześniej od razu chciał tworzyć konto na FB a teraz poszło tak jak powinno. Być może ma to jakiś związek z aktualizacją z 20 listopada. Dzięki i miłego wieczoru 🙂

Bartek
Bartek
Reply to  Romek
24 listopada 2019 22:48

Ja niestety próbowałem raz jeszcze i to na normalnym messengerze ale niestety tak jak wcześniej mówiłem nie działa…

Wiol
Wiol
31 lipca 2019 09:32

Moje konta się nie połączyły i jestem bardzo zawiedziona bo szkoda mi zdjęć.