Obrazek z nagłówka

Jak usunąć hasło Windows? Usuwanie zapomnianego hasła do konta w systemie.

Aktualizacja:
hackermanJeżeli zdarzyło Ci się zapomnieć hasła do konta Windows, możesz dostać się do niego przy odrobienie chęci i kilkunastu minutach wolnego czasu.

Jest kilka metod na to, żeby pozbyć się kodu dostępu do profilu. Dzisiaj pokazuję jedną z nich - moim zdaniem dość prostą. Polega ona na usunięciu hasła. Na pewno działa na Windows 7, Windows 8 i Windows 10. Niestety odzyskiwanie hasła Windows nie jest takie proste, więc nie poruszam tego tematu w poniższym artykule.

Co jest potrzebne do usunięcia hasła z profilu Windows?

Do wykonania poniższej procedury potrzebujesz pendrive usb z wgranym Linuxem w wersji rozruchowej. Brzmi strasznie, wiem, ale przygotowanie takiego "dysku" nie jest trudne. Opisuję to w bardzo krótkim poradniku na moim blogu: Jak wgrać Linuxa na USB? Ubuntu na pendrive.

Jak usunąć hasło z konta Windows?

Po uruchomieniu komputera widzisz okno logowania do konta. Zapomniałeś hasła i widzisz tylko pasek do wpisania hasła... co zrobić?


Uruchom ponownie komputer i podłącz do portu USB wcześniej przygotowanego pendrive z wgranym Linuxem. Jeżeli ustawienia w Twoim komputerze na to pozwolą, zobaczysz poniższe opcje do wyboru:


Jeżeli jednak zacznie uruchamiać się Windows, daj mi znać w komentarzu - wytłumaczę jak w BIOS'ie zmienić ustawienia, żeby dostać się do takiej opcji. W powyższym oknie wybierz Try Ubuntu without installing i kliknij Enter.

Po chwili oczekiwania zobaczysz ekran startowy Linuxa. Poczekaj, aż system z pingwinkiem w pełni się załaduje. W kolejnym kroku otwórz eksplorator plików.


Następnie wybierz other locations i przejdź do folderu:
C:\Windows\System32

W okienku wyszukiwania (u góry, po prawej) znajdź plik Utilman.exe i zmień jego nazwę (prawy klawisz myszy -> Rename) na Utilman.exe.bak
W kolejnym kroku wyszukaj plik cmd.exe i zmień jego nazwę na Utilman.exeZamknij eksplorator plików i uruchom ponownie komputer. Kiedy komputer rozpocznie ponowny rozruch - wyjmij pendrive z Linuxem z portu USB.


Kiedy na ekranie pojawi się ekran logowania Windows, kliknij ikonkę ułatwień dostępu w lewym, dolnym rogu ekranu. Następnie powinieneś zobaczyć okno cmd.


W konsoli wpisz następujące polecenie:
net user Administrator /active:yes
i kliknij Enter.
Na ekranie powinien pojawić się tekst polecenie zostało wykonane pomyślnie.
Zamknij okno cmd.
Uruchom ponownie komputer (za pomocą ikonki w prawym, dolnym rogu ekranu).
Po wykonaniu powyższych czynności na ekranie logowania zobaczysz dodatkowe konto o nazwie Administrator. Zaloguj się na nie.

W kolejnych krokach możesz usunąć hasło ze swojego konta, wystarczy że klikniesz:
Start -> Panel sterowania -> Konta użytkowników -> Zarządzaj innym kontem -> Wybierz konto, z którego chcesz usunąć hasło -> Usuń hasłoOd teraz możesz się bez problemu zalogować na swoje stare konto.

Przywracanie nazw plików do stanu początkowego.

Przed logowaniem na koncie, należy wycofać zmiany nazw plików i wyłączyć konto Admina.

Na początek z konta Administratora, na którym jesteśmy zalogowani, zmieniamy nazwy plików w
C:\Windows\System32
Najpierw szukamy Utilman.exe i zmieniamy jego nazwę na cmd.exe
Później szukamy Utilman.exe.bak i zmieniamy nazwę na Utilman.exe

Następnie, będąc na pulpicie systemu Windows, klikamy:
Start -> wyszukujemy CMD -> klikamy Prawym Klawiszem Myszy na CMD -> klikamy Uruchom jako administrator

W oknie cmd wpisujemy:
net user Administrator /active:no
i klikamy Enter.

Zamykamy cmd.
Uruchamiamy ponownie komputer.
Koniec :)